Výlety ke stromům

 

Anketa Strom roku vznikla v roce 2000 v Brně,
založil ji místní Svaz ochránců přírody. 
Před 20 lety převzala anketu Nadace Partnerství, která z ní vybudovala celorepublikovou a nakonec i celosvětovou soutěž Evropský strom roku.
Za tu dobu do ní lidé přihlásili 1 531 stromů, do jejich podpory se zapojilo
728 843 hlasujících.

Smyslem ankety je ochrana významných stromů a podpora výsadeb nových. Ve zpoplatněném hlasování se tak podařilo od drobných dárců vybrat téměř 2,8 milionu korun.

V rámci oslav 20 let ankety Strom roku jsme pro vás ve spolupráci s Ukliďme Česko připravili letní soutěž s názvem Výlety ke stromům.
Na našem webu najdete 19 tipů na výlety za stromy, které se v minulosti staly vítězi ankety. Při jejich návštěvě se můžete zapojit do naší soutěže.

Pravidla soutěže

 

Navštivte během letních prázdnin alespoň 3 vítězné stromy a posbírejte po cestě ke každému z nich nejméně jeden 30litrový pytel odpadků. 
Vyfoťte se s ním a pošlete nám všechny 3 fotky spolu s tipem, kolik pytlů se během prázdninové akce celkem posbírá na stromroku@nadacepartnerstvi.cz. Vyhrát můžete pitný režim od Ondrášovky na jeden, dva nebo dokonce
tři měsíce a knížku od nakladatelství Kazda.


Zúčastnit se můžete i přes Instagram, stačí nasdílet fotku s hashtagem #vyletykestromum a označit @nadacepartnerstvi a @uklidmecesko. Pokud máte na Instagramu soukromý profil, pošlete nám prosím fotky s tipem e-mailem.


Kompletní pravidla soutěže

Strom roku vítězové

 
Seznam vítězů
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Popovský jasan
Buk u kostela v Jihlavě
Šestikmenná lípa
Pernštejnský tis
Lípa na hradě Sádek
Stojanova lípa
Lípa Jana Gurreho
Kotelská lípa
Hromův dub
Alej ve Skaličce
Lípa z Novodvorské aleje
Dub ochránce ve Višňové
Opatovická borovice
Tatobitská tisíciletá lípa
Lípa na Lipce
Kvasický ořešák
Zádvorská lepa
Chudobínská borovice
Jabloň u Lidmanů
Můžete rozhodnout i vy

Vítězné stromy

 
Popovský jasan
 
Vítěz 1. ročníku (2002)
 
Karlovarský kraj
Buk u kostela v Jihlavě
 
Vítěz 2. ročníku (2003)
 
kraj Vysočina
Šestikmenná lípa
 
Vítěz 3. ročníku (2004)
 
Pardubický kraj
Pernštejnský tis
 
Vítěz 4. ročníku (2005)
 
Jihomoravský kraj
Lípa na hradě Sádek
 
Vítěz 5. ročníku (2006)
 
kraj Vysočina
Stojanova lípa
 
Vítěz 6. ročníku (2007)
 
Olomoucký kraj
Lípa Jana Gurreho
 
Vítěz 7. ročníku (2008)
 
Jihočeský kraj
Kotelská lípa
 
Vítěz 8. ročníku (2009)
 
Liberecký kraj
Hromův dub
 
Vítěz 9. ročníku (2010)
 
Olomoucký kraj
Alej ve Skaličce
 
Vítěz 10. ročníku (2011)
 
Olomoucký kraj
Lípa z Novodvorské aleje
 
Vítěz 11. ročníku (2012)
 
Jihomoravský kraj
Dub ochránce ve Višňové
 
Vítěz 12. ročníku (2013)
 
Liberecký kraj
Opatovická borovice
 
Vítěz 13. ročníku (2014)
 
Jihomoravský kraj
Tatobitská tisíciletá lípa
 
Vítěz 14. ročníku (2015)
 
Liberecký kraj
Lípa na Lipce
 
Vítěz 15. ročníku (2016)
 
Pardubický kraj
Kvasický ořešák
 
Vítěz 16. ročníku (2017)
 
Zlínský kraj
Zádvorská lepa
 
Vítěz 17. ročníku (2018)
 
Jihomoravský kraj
Chudobínská borovice
 
Vítěz 18. ročníku (2019)
 
kraj Vysočina
Jabloň u Lidmanů
 
Vítěz 19. ročníku (2020)
 
Královéhradecký kraj
Můžete rozhodnout i vy
 
Vítěz 20. ročníku (2021)
 

Odebírejte náš newsletter

Vložte bezpečnostní kód:
 Security code