Začíná hlasování o Strom roku

 
21.6.2021

Do finále letos jubilejního 20. ročníku ankety, za kterou stojí Nadace Partnerství, postoupila dvanáctka kandidátů ze sedmi krajů. Ti usilují o prvenství v podobě odborného ošetření zdarma a postupu do celoevropského kola soutěže. V národní soutěži mohou lidé své favority podpořit online na www.stromroku.cz a pomocí DMSky. Díky tomu podpoří výsadbu nových stromů a péči o ně. 

Profesionální foto finálových stromů ke stažení zde (foto Nadace Partnerství / Lucie Mojžíšová).

Stáhněte si detailní informace o všech finalistech.

„Hlasování začíná prvním letním dnem 21. června a končí 12. září. Poslední týden hlasování bude již tradičně tajný. Vítěze vyhlásíme na den podzimní rovnodennosti 22. září v Brně. Celostátní anketu Strom roku pořádáme v Nadaci Partnerství od roku 2002. Od té doby se do hlasování zapojilo více než 729 tisíc lidí a získali jsme téměř 2,8 milionu korun. Tento výtěžek putoval na výsadbu a ochranu stromů. Děkujeme všem, kteří i letos díky anketě podpoří sázení stomů,” shrnuje koordinátorka Stromu roku Silvie Zeinerová Sanža.

„U každého stromu jsem si představovala nejen jeho příběh, ale i to, jak jeho postup do finále ovlivní komunitu okolo něj. Vzpomínala jsem na ten euforický pocit, kdy nám z Nadace Partnerství před rokem přišla zpráva, že ‚naše' jabloň je ve finále. Mám radost, že je mezi dvanáctkou finalistů opět ovocný strom. Ráda bych všem vzkázala, ať si to především užijí, jdou do toho po hlavě a zapojí do aktivit všechny okolo, neboť to nese ovoce,” svěřila se Mirka Soldánová z MAS Stolové Hory, ambasadorka loňské vítězky – Jabloně u Lidmanů.

Harmonogram soutěže:

30. 4. 2021: uzávěrka nominací do ankety
začátek června: zveřejnění 12 finalistů postupujících do hlasování veřejnosti
21. 6. 2021 (letní slunovrat): začátek online hlasování
22. 9. 2021: vyhlášení vítězů
únor 2022: Evropské kolo ankety

Odebírejte náš newsletter

Vložte bezpečnostní kód:
 Security code