Spouštíme hlasování o Strom roku 2020. Letos již po devatenácté

 
21.7.2020

V národní soutěži je letos možné hlasovat dvěma způsoby, prostřednictvím DMS a online na www.stromroku.cz. „Cena jedné DMS je 30 Kč a při online hlasování je minimální částka, kterou můžete na strom darovat 30 Kč, lze ale zaslat i jakoukoli vyšší částku,“ vysvětluje Silvie Zeinerová Sanža, koordinátorka ankety. Všichni finalisté se navíc příští rok budou moci přihlásit do speciální grantové výzvy vypsané pouze pro ně a pro stromy, kterým byl v anketě udělen titul Strom hrdina.

O vítězi rozhoduje hlavně schopnost ambasadorů stromů přesvědčit a motivovat k hlasování své okolí.  K tomu chce Nadace Partnerství přispět zapůjčením putovní výstavy finalistů, kterou bude v průběhu léta možné navštívit ve všech zapojených městech a obcích. Hlasování končí 11. října, výsledky se veřejnost dozví 20. října v Brně.

Celostátní anketu Strom roku pořádá Nadace Partnerství od roku 2002. Od té doby se do hlasování zapojilo více než 722 tisíc lidí a získali jsme přes 2,7 milionu korun. Tento výtěžek putoval na výsadbu a ochranu stromů. Anketa je součástí iniciativy Sázíme budoucnost, která propojuje všechny, kterým není lhostejné naše životní prostředí.

Hlasujte nyní a podpořte strom, který vás nejvíc zaujal!