Nominace na Strom roku končí 30. dubna

 
7.4.2021

Kdo naváže na úspěch poslední vítězky Jabloně u Lidmanů, může ovlivnit každý, a to až úderu půlnoci 30. dubna. Přihláškou provede jednoduchý formulář na www.stromroku.cz.

Prozatím přišly nominace od bezmála třicítky uchazečů. „Letošní přihlášky ukazují, že lidé mají o jubilejní ročník zájem. Mezi uchazeči je například jinan přezdívaný Hirošima zasazený ze semen stromu, který přežil výbuch atomové bomby, téměř šestimetrový dub starý 427 let s přízviskem Podhorský velikán, ořešák zasazený odsunutými Němci nebo Lipové memento zatopené obce na Slezské Hartě,” představuje možné kandidáty na prestižní titul koordinátorka ankety Silvie Zeinerová Sanža z Nadace Partnerství.

K přihlášce stačí znát základní informace o stromu: jeho historii, druh, alespoň přibližné stáří a polohu, porotě pomohou i poutavé fotografie nebo archivní materiály. Hlavním kritériem úspěchu je ale příběh stromu a jeho spojení s místními lidmi.

Z došlých přihlášek pošle v červnu porota dvanáctku nejzajímavějších stromů do letního online hlasování. Vítěz získá odborné ošetření a postup do zimního celoevropského kola. Více na www.stromroku.cz.

Harmonogram soutěže:

30. 4. 2021: uzávěrka nominací do ankety
začátek června: zveřejnění 12 finalistů postupujících do hlasování veřejnosti
21. 6. 2021 (letní slunovrat): začátek online hlasování
22. 9. 2021: vyhlášení vítězů
únor 2022: Evropské kolo ankety

Odebírejte náš newsletter

Vložte bezpečnostní kód:
 Security code