Finálové hlasování odstartovalo

 
20.6.2022

O vítězi 21. ročníku rozhodne veřejnost. Své favority můžou lidé podpořit online na www.stromroku.cz a pomocí DMSky. Díky tomu přispějí na výsadbu nových stromů a péči o ně. Vítěz ankety se dočká nejen prestižního titulu, ale i odborného ošetření zdarma a postupu do celoevropského kola soutěže.
 

„Hlasování začíná v pondělí 20. června a končí 11. září. Poslední týden hlasování bude již tradičně tajný. Vítěze vyhlásíme 21. září 2022 na brněnské Hvězdárně a planetáriu. Od roku 2002 se v anketě objevilo už 1608 stromů a vybralo přes 3 miliony korun. Výtěžek putuje zpět ke komunitám okolo finálových stromů a Stromů hrdinů, které jej mohou použít na nové výsadby nebo ošetření stromů, jako tomu bylo třeba v případě stoletého jilmu ve Vyškově,“ popisuje koordinátorka Stromu roku Silvie Zeinerová Sanža.

Zajímavostí letošního ročníku je nezvykle vysoká účast hrušní – do finálového klání se zapojí hned tři. Jedna přežila i dobu uranové těžby, další střeží střepiny a pazourky z doby kamenné, třetí je spojená s Biblí kralickou. 

„Lidé od nepaměti milují příběhy. A příběhy stromů, které jsou nominované do ankety Strom roku, jsou většinou skutečně strhující. Proto jsme společně s Nadací Partnerství a produkcí Film Team natočili krátké spoty, které historii jednotlivých stromů představují. A ten výsledek stojí za to. Přesvědčte se o tom sami na Youtube,“ sdělila Kateřina Ceralová, senior brand managerka Ondrášovky.

Newsletter

Chcete mít vždy zprávy čerstvé jako vítr ve větvích, šťavnaté jako právě dozrálá jablíčka a důležité stejně jako stromy pro naši krajinu?

Odebírejte náš newsletter!

Odebírat