V Horním Bradle převzali cenu pro vítěznou lípu

Solární dobíjecí stanici získala obec Lipka u Horního Bradla jako odměnu v anketě Strom roku 2016 za nejvyšší počet sesbíraných mobilních telefonů určených k recyklaci. Cenu předali zástupci společnosti ASEKOL a Nadace Partnerství, která anketu každoročně pořádá, za účasti starosty obce, místních obyvatel a žáků základní školy. 
 
Anketa Strom roku 2016 ve spolupráci se společností ASEKOL podpořila myšlenku recyklace vyřazených elektrozařízení. Hlasující v anketě mohli sbírat použité mobilní telefony a následně je poslat společnosti k dalšímu zpracování. Za každý takto odevzdaný mobil získal finálový strom 20 hlasů navíc. Celkem se jich podařilo předat k recyklaci více než 6 tisíc. Pro samotnou vítězku soutěže - Lípu na Lipce - se nasbíralo přesně 2173 kusů mobilů. Díky recyklaci těchto mobilů nebude potřeba těžit tolik nerostných surovin, ušetří se tisíce litrů vody, sníží se spotřeba energie i další produkce odpadů.
Fotogalerie
 
Nadace Partnerství

Nadace Partnerství pomáhá lidem pečovat o životní prostředí. Poskytuje jim k tomu granty, odborné služby i inspiraci ze zahraničí. Podporuje zapojování veřejnosti do výsadeb stromů, vytváření kvalitních veřejných prostranství, zklidňování dopravy i šetrné turistiky a cyklistiky. Sídlí v Brně ve svém vzdělávacím centru Otevřená zahrada.

www.nadacepartnerstvi.cz