Dejte hlas Lípě na Lipce v Evropském stromu roku 2017


Pod Lípou na Lipce prý tábořil Jan Žižka a později pod ní pobýval i Jan Amos Komenský. A kdyby oba měli přístup k internetu, určitě by lípu podpořili v hlasování o Evropský strom roku 2017. Tak jí i vy dejte svůj hlas!

Hlasování probíhá od 1. do 28. února na www.evropskystromroku.cz. Kromě lípy se o titul uchází dalších 15 kandidátů z různých evropských zemí. Aby bylo hlasování férové i k zemím s nižším počtem obyvatel, nově pořadatelé zavedli příležitost hlasovat pro dva stromy zároveň. Kdo bude tím druhým vyvoleným? Nejnavštěvovanější strom v Budapešti, albízie zastupující Francii, nebo třeba borovice ze Španělska?

Výsledky internetového hlasování, které se koná již po sedmé v historii, Environmental Partnership Association vyhlásí 21. března v Evropském parlamentu v Bruselu. Záštitu nad akcí převzal eurokomisař pro životní prostředí Carmenu Vella, v Evropském parlamentu ji hostí europoslanec Pavel Poc. Svou účast přislíbil i náměstek ministra životního prostředí Vladislav Smrž.

Sami jsme zvědaví, jak se Lípa na Lipce umístí. Nejlepšího výsledku zatím dosáhla Tatobitská lípa - loni v soutěži skončila stříbrná. 

Budeme lípě držet pěsti (a hlasovat).
Váš tým Stromu roku
 
 
Nadace Partnerství

Nadace Partnerství pomáhá lidem pečovat o životní prostředí. Poskytuje jim k tomu granty, odborné služby i inspiraci ze zahraničí. Podporuje zapojování veřejnosti do výsadeb stromů, vytváření kvalitních veřejných prostranství, zklidňování dopravy i šetrné turistiky a cyklistiky. Sídlí v Brně ve svém vzdělávacím centru Otevřená zahrada.

www.nadacepartnerstvi.cz