Rekapitulujeme minulý rok aneb „The best of“ ankety Strom roku 2016


15. ročník celostátní ankety Strom roku nám udělal velkou radost, protože kromě vysokého počtu hlasujících s sebou přinesl také více než 6 tisíc nefunkčních mobilů určených k recyklaci společností ASEKOL. Děkujeme!

Potěšilo nás, že se tváří ankety stal známý televizní moderátor Vladimír Kořen. Společně s ním a Josefovskou oskeruší jsme natočili VIDEO s několika nečekanými konci. 

V neposlední řadě jsme vděční a všem novinářům děkujeme za vysokou mediální pozornost, které se anketě loni dostalo. Věříme, že pomůže k ještě většímu přiblížení stromů a jejich příběhů lidem.


Anketa Strom roku 2016 v číslech
- 57 návrhů na Strom roku
- 46 tisíc hlasů skrze hlasovací archy a DMS
- 127 tisíc hlasů skrze sběr starých mobilů
- 168 tisíc Kč na péči a propagaci finálových stromů
- 18 fotografických výstav po republice
- 1 galerijní tramvaj
- 650 zmínek v regionálních i celostátních médiích

Z výtěžku předchozího ročníku ankety se loni podařilo:
- odborně ošetřit 2 finálové stromy
- uskutečnit 6 výsadeb nových stromů
- umístit 2 lavičky tak, aby se vám pod stromy dobře rozjímalo
- vytvořit 4 informační tabule a 3 propagační materiály o finálových stromech, abyste tyto zajímavé stromy snadněji našli

 
Nadace Partnerství

Nadace Partnerství pomáhá lidem pečovat o životní prostředí. Poskytuje jim k tomu granty, odborné služby i inspiraci ze zahraničí. Podporuje zapojování veřejnosti do výsadeb stromů, vytváření kvalitních veřejných prostranství, zklidňování dopravy i šetrné turistiky a cyklistiky. Sídlí v Brně ve svém vzdělávacím centru Otevřená zahrada.

www.nadacepartnerstvi.cz